Naturex

Endermologia

Masaż Endermologie™ jest to unikalna metoda leczenia tkanki łącznej. To wszechstronna, całkowicie naturalna i nieinwazyjna metoda modelowania sylwetki, zwalczania cellulitu i liftingu twarzy. Ma szerokie zastosowanie estetyczne, terapeutyczne oraz sportowe.
Endermologia™ została stworzona przez Louis'a Paul'a Guitay.  Na skutek wypadku motocyklowego doznał on wielu obrażeń ciała, których konsekwencją były rozległe blizny na całym ciele. By przywrócić skórze zdrowy wygląd, kilka razy w tygodniu Guitay poddawał się intensywnym czterogodzinnym masażom, polegającym na ręcznym wałkowaniu fałdy skórnej, co miało stymulować tkankę łączną. Masaż wykonywało często czterech masażystów po kolei, każdy z inną siłą. Zauważył on wówczas, że skuteczność masaży zależała przede wszystkim od siły nacisku i umiejętności masażysty.

Guitay postanowił stworzyć  więc maszynę, która będzie naśladowała ruchy masażystów oraz jednocześnie ujednolici siłę nacisku. Skonstruował on urządzenie oraz założył firmę, której nazwa pochodzi od inicjałów założyciela - LPG Systems. W 1986 roku technika ta została opatentowana, dlatego też może być wykonywana wyłącznie oryginalnymi urządzeniami LPG™.    
Z początku aparat używany był do wspomagania leczenia blizn pooperacyjnych i powypadkowych. Szybko jednakże zauważono silny pozytywny wpływ zabiegów na cellulit i tkankę tłuszczową. Dziś ma ona zastosowanie nie tylko terapeutyczne - leczenie blizn, oparzeń, rozstępów, zwłóknień, ale przede wszystkim kosmetyczne

Technika wykonywania zabiegu

Masaż całego ciała wykonywany jest specjalną głowicą wyposażoną w dwie ruchome, niezależnie pracujące rolki, umieszczone w hermetycznej komorze. Rolki działają w połączeniu z podciśnieniem tworząc fałdę skórną, która jest zwijana przez pierwszą rolkę a rozwijana przez drugą. Aby osiągnąć pełną mobilizację tkanki, rolki poruszają się wewnątrz głowicy nie tylko ruchem obrotowym wokół własnej osi, ale również względem siebie zgodnie ze stanem tkanki i intensywnością wybranego zabiegu. W zależności od programu proces ten jest uzupełniany ciągłym lub rytmicznym podciśnieniem.


Endermologia™ wykorzystywana jest m.in. do modelowania sylwetki, wspomagania leczenia blizn, oparzeń, zwłóknień, rozstępów, żylaków i innych problemów dermatologicznych. Najbardziej spektakularne efekty uzyskuje jednak w zwalczaniu cellulitu. Zostało to udowodnione klinicznie w wielu niezależnych badaniach, przeprowadzanych przez czołowe ośrodki naukowe. Jej skuteczność potwierdzają między innymi: Uniwersytet Los Angeles, Uniwersytet Nowojorski, Centrum Biologii Molekularnej w Mediolanie, Instytut Kardiologiczny w Mińsku oraz Uniwersytet Brukselski. Metoda ta posiada także atest FDA, Amerykańskiego Urzędu ds. Lekarstw i Żywności, co ostatecznie potwierdza jej skuteczność.