Naturex

Endermologia

Masaż Endermologie® jest to wszechstronna, całkowicie naturalna i nieinwazyjna metoda leczenia tkanki łącznej, modelowania sylwetki, zwalczania cellulitu oraz liftingu twarzy. Ma szerokie zastosowanie estetyczne, terapeutyczne i sportowe.

Endermologia została stworzona przez Louis'a Paul'a Guitay. Na skutek wypadku doznał wielu obrażeń ciała, których konsekwencją były rozległe blizny na całym ciele. By przywrócić skórze zdrowy wygląd, kilka razy w tygodniu Guitay poddawał się intensywnym czterogodzinnym masażom, polegającym na ręcznym wałkowaniu fałdy skórnej, co miało stymulować tkankę łączną. Masaż wykonywało często czterech masażystów po kolei, każdy z inną siłą. Zauważył on wówczas, że skuteczność masaży zależała przede wszystkim od siły nacisku i umiejętności masażysty.


Guitay postanowił stworzyć maszynę, która będzie naśladowała ruchy masażystów oraz ujednolici siłę nacisku. Skonstruował urządzenie oraz założył firmę, której nazwa pochodzi od inicjałów założyciela - LPG Systems. W 1986 roku technika ta została opatentowana, dlatego też może być wykonywana wyłącznie oryginalnymi urządzeniami LPG™.


Z początku aparat używany był do wspomagania leczenia blizn pooperacyjnych i powypadkowych. Szybko jednak zauważono silny pozytywny wpływ zabiegów na cellulit i tkankę tłuszczową. Dziś ma ona zastosowanie nie tylko terapeutyczne - leczenie blizn, oparzeń, rozstępów, zwłóknień, ale przede wszystkim kosmetyczne. czytaj więcej

Nasz sprzęt


Cellu M6™ Integral

Nowe wcielenie najpopularnieszego z rodziny aparatów LPG™ - Cellu M6™. Jest to wszechstronny aparat do zabiegów na ciało i na twarz.

czytaj więcej

Lipomassage™ 

Metoda Lippomassage™ to wyjątkowa i nowoczesna technika masażu, służąca modelowaniu, wyszczuplaniu ciała i leczenia cellulitu. Redukuje głębokie pokłady tkanki tłuszczowej opornej na stosowaną dietę i gimnastykę, ujędrnia skórę i usuwa toksyny. Jest metodą efektywną, nieinwazyjną i nie niesie ze sobą żadnego ryzyka.

Czytaj więcej

Drenaż metodą Endermologie®


Drenaż metodą Endermologie® przeznaczony jest dla osób z obrzękami pourazowymi, obrzękami w przebiegu chorób z zaburzeniami przepływu i odpływu chłonki, z lokalnymi obrzękami oraz z problemem zatrzymywania wody w organizmie. Również˙ dla osób przygotowujących się do zabiegów w zakresie medycyny estetycznej oraz z cellulitem obrzękowym.

Czytaj więcej

Endermosport, Endermotherapy


Endermosport - masaż, który przygotowuje mięśnie do treningu oraz pomaga w ich regeneracji po wysiłku.

Endermologia znajduje również zastosowanie terapeutyczne: wspomaga leczenie blizn, oparzeń, stanów zapalnych,  zwłóknień, redukcję rozstępów i innych problemów dermatologicznych.