Naturex

Makijaż okolicznościowy

WizażMakijaż okolicznościowy

 

Makijaż okolicznościowy różni się od dziennego kolorami oraz wyrazistością, ponieważ przytłumione światło świec czy światło elektryczne pochłanieją kolory. Aby wyostrzyć kontury, co wygląda korzystniej przy sztucznym oświetleniu, wybieramy ciemniejszy podkład oraz kontrastowe cienie do powiek. Wykonany makijaż jest mocniejszy. Nakładamy również więcej różu i tuszu do rzęs.

Na życzenie Klientki na twarzy i dekolcie rozprowadzamy drobinki złota oraz przyklejamy kępki sztucznych rzęs.

Kuszące, czerwone usta


Usta kuszące głębią czerwieni nigdy nie wychodzą z mody. Wyglądają zjawiskowo, stanowiąc znak rozpoznawczy kobiet odważnych i pewnych siebie.

Szminka w czerwonym kolorze ma magiczną moc. Wystarczy tylko nanieść ją na usta, by od razu cera stała się rozświetlona, a rysy twarzy bardziej wyraziste.

Czerwień, jak każdy kolor, ma wiele odcieni. Wybierając idealny dla siebie trzeba dobierać go do koloru włosów i cery. Brunetkom najładniej jest w nasyconych, ale chłodnych tonacjach. Blondynkom pasują delikatniejsze odcienie np.: koralowy. Dla rudowłosych wymarzone są te złamane oranżem. Czerwień to uniwersalny i odważny kolor, z którym można śmiało eksperymentować, łączyć go i tworzyć własne, niepowtarzalne odcienie.

Warto pamiętać, że intensywny kolor warg staje się centralnym punktem, dominującym w całości makijażu i nie powinien być tłumiony przez wyraźne podkreślenie oka. W tym przypadku znajduje zastosowanie jedna z podstawowych zasad makijażu: albo oczy, albo usta.