Naturex

Makijaż dzienny

WizażMakijaż dzienny

 

Makijaż dzienny ma na celu zaakcentowanie korzystnych cech twarzy. Każda kobieta powinna czuć się w nim zadbana i atrakcyjna.

Podstawą perfekcyjnego makijażu jest podkład dobrany do rodzaju skóry, który wyrównuje jej powierzchnię i koloryt.

Do oczu, ust i policzków stosuje się kolory matowe, stonowane i ciepłe a sam kolor zależy często od karnacji, oprawy oczu, koloru włosów, a często także od pory roku. Kreskami wykonanymi za pomocą kredek lub linerów podkreśla się lub koryguje kształt oczu, brwi i ust.

Aby nadać twarzy świeżości nakładamy róż, który powinien harmonizować z kolorem pomadki.

Moc Eye Linera


Eyeliner potrafi zdziałać cuda. Dobrze narysowana kreska pogłębi spojrzenie, wydłuży optycznie rzęsy, ukryje zmęczenie - i oczywiście idealnie wykończy staranny makijaż.

Oko podkreślone wyraźną, czarną kreską – to makijaż, który nigdy nie wychodzi z mody. Kreska może być świetnym wykończeniem mocnego, wieczorowego makijażu oka, nadając spojrzeniu głębi i drapieżności. Może też występować samodzielnie – jako jedyny, ciemny akcent na jasnej powiece. – Taki klasyczny, minimalistyczny makijaż doskonale nadaje się na co dzień, do pracy.

Długość, grubość i kolor kresek zależą oczywiście od naszej wyobraźni, należy jednak pamiętać, że o ostatecznej linii eyelinera powinien zadecydować kształt twoich oczu.

  • osadzone blisko siebie - podkreślaj raczej zewnętrzne kąciki oczu. Możemy je optycznie oddalić - zaczynając rysowanie kresek bądź od połowy, bądź na długości 2/3 powieki
  • zbyt od siebie oddalone przybliżymy kreskami zaczynającymi się od wewnętrznej strony powieki
  • okrągłe - nadaj im bardziej podłużny kształt
  • im powieka jest większa, tym większe mamy pole do popisu. Możemy zdecydować się na bardziej spektakularny efekt

Jeżeli chcemy, aby nasz makijaż był delikatny i naturalny, możemy narysować cienką kreseczkę. Nada wówczas naszemu spojrzeniu delikatnej wyrazistości, nie rzucając się za nadto w oczy.