Naturex

Masaż antycellulitowy

Masaż antycellulitowy

Manualny masaż antycellulitowy przeprowadza się przy wykorzystaniu specjalistycznych technik i preparatów zwalczających cellulit by usprawnić krążenie całego organizmu.

Działa on na tkankę podskórną usuwając złogi toksyn oraz szkodliwe produkty przemiany materii, zmniejszając zastoje limfatyczne i pobudzając prawidłowe funkcjonowanie organizmu. Skóra oczyszcza się z toksyn, stając się bardziej napiętą, jędrną i sprężystą, a mięśnie mocniejsze i bardziej elastyczne. Po serii masaży następuje widoczna redukcja tkanki tłuszczowej.
Masaże tego typu stosowane są w celach profilaktycznych jak również leczniczych. Zalecana seria to minimum 6 masaży przynajmniej raz w tygodniu. Najlepsze efekty masaż przynosi w połączeniu z dietą i wysiłkiem fizycznym. Dodatkowo podczas masażu antycellulitowego wykorzystywane są często bańki chińskie lub szklane. Wytwarzają podciśnienie, dzięki czemu efekt ujędrniania i redukcji cellulitu jest szybszy, a wytworzone ciepło wzmacnia efekt zabiegowy tzn. poprawę krążenia i wchłanianie substancji odżywczych.