Naturex

Holistyczny masaż gorącymi i zimnymi kamieniami

SPA Obsidiana

Kryształy i kamienie były używane od dawnych czasów przez cywilizacje Egipcjan, Greków, Rzymian, mieszkańców Bliskiego Wschodu i Azteków nie tylko do produkcji narzędzi i broni. Miały szerokie zastosowanie w zabiegach leczniczych, gdyż wierzono w ich mistyczną i duchową moc. Germaine de Capuccini zainspirowana starożytną mądrością proponuje specjalny rytmiczny masaż uciskowy z użyciem zimnych i gorących kamieni wulkanicznych, który sprawi, że zostanie osiągnięta równowaga między ciałem, umysłem i duchem.

Zabieg ten łączy w sobie oddziaływanie termoterapii, drenażu limfatycznego, akupresury oraz aromaterapii. Masaż wpływa na ośrodki energii zwane czakrami. Czakry są to punkty na ciele, które odbierają i przetwarzają energię wnikającą do pola energetycznego człowieka oraz odpowiadają za prawidłowy przepływ energii przez całe ciało. Zablokowane czakry mogą powodować złe samopoczucie fizyczne i psychiczne. Podczas masażu kamienie układa się w okolicach czakr lub masuje te miejsca w celu odblokowania kanałów energetycznych.

Masaż szczególnie polecany jest dla osób narażonych na stres, niespokojnych, przygnębionych, mających bóle mięśniowe. Działa kojąco na zmysły, reguluje sferę emocjonalną, łagodzi napięcia mięśni oraz regeneruje je po długotrwałym wysiłku fizycznym, pobudza mikrokrążenie krwi, likwiduje stres i niepokój, dostarcza siły i odporności. Masaż kamieniami ma także pozytywny wpływ na skórę. Ułatwiając oddychanie skórne, poprawia odżywianie skóry, przyspiesza obieg krwi i limfy w naczyniach skórnych, poprawia jej elastyczność i jędrność a także pomaga zwalczać cellulit.